Który dyfuzor olejków eterycznych?

To często zadawane nam pytanie. A odpowiedź brzmi oczywiście „to zależy”. Wybór najlepszego dyfuzora do aromaterapii zależy od planowanego zastosowania.

Dyfuzory nebulizujące — Zapping zarazki

Jeśli chcesz nasycić powietrze w pomieszczeniu wybranym olejkiem eterycznym lub mieszanką aromaterapeutyczną, nebulizator jest dla Ciebie. Kiedy ktoś z mojej rodziny czuje, że „coś mu się przytrafia”, to odrażające, obolałe uczucie, napełniam szklany nebulizator naszymi ulubionymi olejkami przeciwwirusowymi lub antybakteryjnymi i pozwalam mu działać całą noc, wypełniając moją sypialnię naprawdę potężne oleje. Szanse są takie, że kiedy obudzę się rano, skończę z tym, który wielki zły błąd próbował zaatakować.

W celu uzyskania efektów ściśle terapeutycznych/leczniczych/zabijających zarazki używam jednego z naszych nebulizatorów Amrita. Na rynku jest wiele marek. Wszystkie mają zawiłą szklaną nasadkę, zasilaną dyfuzor do olejków eterycznych pompą powietrza. Szkło rozbija oleje na mikroskopijne kropelki, które mogą pozostawać zawieszone w powietrzu do dwóch godzin. Zaletą Nebulizatora jest oczywiście to, że najskuteczniej wypełnia powietrze mikroskopijnymi cząsteczkami wybranego oleju.

Wady są dwojakie. Po pierwsze, większość nebulizatorów jest dość głośna. Są przecież zasilane pompami akwariowymi. Niektórzy ludzie nie mają nic przeciwko hałasowi, reagując na niego jako szum w tle „biały szum”. Inni uważają to za kłopotliwe. Jeśli hałas może być problemem, a twój obszar jest mały, wybierz model „Tranquility”.

Po drugie: dyfuzory nebulizujące wymagają zwykle większej konserwacji niż jakakolwiek z naszych innych opcji. Po pierwsze, umieszczenie olejku eterycznego w szklanym nebulizatorze może być nieco trudne. W końcu poddałem się rzeczywistości i zacząłem używać pipety, po tym, jak rozlałem olej, próbując przelać z butelki do szklanego otworu. Ponadto szklany nebulizator (wraz z dołączoną silikonową rurką) wymaga od czasu do czasu czyszczenia. Podejrzewam, że nie tylko ja pozwoliłem, aby nebulizator stał z olejami w nim, co pozwala im reagować z tlenem w powietrzu i gęstnieć i gęstnieć. alkohol (90% działa najlepiej!), aby rozpuścić nagromadzone oleje, odcedzić i wysuszyć na powietrzu.

Nebulizator nie może być używany z bardzo gęstymi, lepkimi olejkami… benzoesą, wetywerią itp. Całkowicie go zatkają i nie rozproszą, chyba że zmieszają się z innymi, rzadszymi olejkami eterycznymi. Nigdy nie używaj olejku nośnikowego w nebulizatorze ani olejku eterycznego rozcieńczonego w nośniku. Spowoduje to zniszczenie szklanego nebulizatora i unieważnienie gwarancji.

CHŁODNA Mgiełka – Dla Dzieci

Jeśli masz małe dzieci, które są podatne na przeziębienia, infekcje ucha itp., istnieje prawdopodobieństwo, że kazano Ci uruchomić nawilżacz w ich sypialni. Chłodna mgła (czasami nazywana „dyfuzorem ultradźwiękowym” lub „nebulizatorem ultradźwiękowym”) działa zarówno jako dyfuzor do aromaterapii, jak i nawilżacz. Zawiera niewielką ilość wody, która utrzymuje temperaturę pokojową na wypadek, gdyby aktywnemu dziecku udało się ją rozlać – nie ma niebezpieczeństwa poparzenia. Olejki eteryczne i woda są rozpraszane przez fale ultradźwiękowe, dodając wilgoci do powietrza, jednocześnie wypełniając pomieszczenie aromatami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *