Jednym ze sposobów działania aromaterapii jest aromatyzowanie powietrza, którym oddychasz, terapeutycznymi esencjami roślin, kwiatów i drzew. Dyfuzor Aromaterapeutyczny pomaga w transporcie esencji leczniczych do nosa i układu oddechowego i może kosztować niewiele lub wcale, albo setki dolarów. Poniżej znajduje się lista różnych metod i urządzeń dyfuzyjnych, które pomogą Ci zdecydować, który dyfuzor lub metoda do aromaterapii są odpowiednie dla Twoich potrzeb.

1) Aromaty: proste i tanie

Otwórz butelkę terapeutycznych olejków eterycznych i powąchaj. Jest to oczywiście tanie i szybkie. Możesz również umieścić kilka kropel na waciku i położyć go na poduszce, gdy leżysz, lub na chusteczce, aby trzymać ją w dłoni i powąchać. Użyj tych metod od razu, ponieważ olejki eteryczne dość szybko wyparują.

2) Pierścienie do lamp

Pierścienie lamp to proste urządzenia, które są delikatnie nakładane na standardową żarówkę. Ostrożnie dodajesz do pierścienia kilka kropel olejków eterycznych, a ciepło z bańki uwalnia zapach w powietrze.

3) Osobiste inhalatory aromaterapeutyczne

Te małe inhalatory przypominają tubkę szminki lub balsamu do ust. Posiadają małą komorę, w której mieści się specjalny knot. Dodajesz krople swoich terapeutycznych olejków eterycznych do komory i zamykasz ją. Można je nosić w kieszeni lub torebce i są uroczym i dyskretnym sposobem na wdychanie ulubionych esencji z powodów terapeutycznych lub emocjonalnych.

4) Dyfuzory do aromaterapii świec: zwane również lampami zapachowymi lub palnikami olejków eterycznych

Tego typu dyfuzory do aromaterapii wykorzystują naczynie na wodę i świece do podgrzewania do ogrzewania. Mogą występować w jednostkach 1, 2 lub 3-częściowych. Zwykle jest tam stojak, na którym stoi zbiornik. Dyfuzory świec mogą być wykonane ze steatytu, szkła, gliny (ceramika) lub metalu. Wiele z nich jest ręcznie rzeźbionych i całkiem pięknych. Wstawiasz tealight do podstawy lub podstawy dyfuzor do olejków eterycznych  i dodajesz wodę do naczynia na wierzchu. Następnie umieszczasz w wodzie krople swoich ulubionych olejków eterycznych i zapalasz świeczkę. Ciepło odparowuje zapach w powietrze. Tego typu dyfuzory są czasami używane do celów ceremonialnych lub rytualnych, ponieważ zapalenie świecy pomaga w ustalaniu intencji lub tworzy świętą przestrzeń.

5) Biżuteria aromaterapeutyczna

Biżuteria aromaterapeutyczna to piękny sposób na cieszenie się zapachem czystych olejków eterycznych przez cały dzień. Jednym z przykładów są ręcznie robione wisiorki z terakoty, na których umieszcza się kroplę lub dwie ulubione esencje. Terakota jest porowata i wchłania olejki, aby z czasem powoli uwalniać zapach do powietrza. Można je nosić na łańcuszku jak naszyjnik lub po prostu umieścić w kieszeni lub torebce. Są też piękne medaliony, wisiorki lub butelki, które mają w środku specjalne knoty, na których umieszcza się krople olejków eterycznych. Zwykle są to naszyjniki, breloczki lub bransoletki i mogą być całkiem ładne w srebrze i złocie. Ceny różnią się.

6) Elektryczne dyfuzory do aromaterapii, dmuchawy wentylatorowe, wtyczki

Są one bardzo podobne do dyfuzorów do aromaterapii świecowej, z wyjątkiem tego, że podłączasz je zamiast używać świecy. Można je podłączyć bezpośrednio do gniazdka elektrycznego, podczas gdy niektóre marki są specjalnie zaprojektowane dla Twojego samochodu lub portu USB. Występują w wielu różnych odmianach. Niektórzy używają wentylatora, aby wydmuchać aromaty w powietrze. Inni wykorzystują parowanie ciepła. Zarówno elektryczny, jak i świecowy dyfuzor do aromaterapii wykorzystujący miskę na wodę nie mogą być pozostawione bez nadzoru.

7) Mistrzowie Aromaterapii (Spa)

Jednostki te łączą wodę, elektryczność i delikatne działanie mgły, które rozprowadzają olejki eteryczne w powietrzu. Są to systemy zimnej wody, czasami wyposażone w kojące światła i dźwięki. Osoby, które nie chcą podgrzewać swoich olejków eterycznych lub mieszkają w suchym klimacie, naprawdę doceniają tego typu dyfuzory. Wiele z nich wyłącza się automatycznie, gdy poziom wody jest niski.

8) Nebulizatory

Nebulizatory to jednostki elektryczne, które wysyłają w powietrze mikrocząsteczki olejków eterycznych. Są zalecane do „pokojów chorych” lub gdy potrzebne jest pokrycie dużego obszaru. Stosowanie olejków eterycznych o jakości terapeutycznej w chorobach układu oddechowego za pomocą nebulizatora jest bardzo skuteczne. Tylko czysty olejek eteryczny jest rozprowadzany w powietrzu w postaci bardzo delikatnej mgiełki. W ten sposób zwykle używa się większej ilości produktu. Wiele nebulizatorów jest wyposażonych w przydatne liczniki czasu i elementy sterujące wydajnością. Mogą to być najdroższe dyfuzory do aromaterapii i są stosowane w warunkach klinicznych, masażu lub leczniczych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *